| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luxat glezna si ma doare rau adica pot sa merg dar ma doare si e si umflata si am competitie la karate peste o saptamana cum pot sa fac de fapt ce trebuie sa fac ca sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Indicat ar fi sa te prezinti la medic si el o sa iti recomande in mod profesional ce ai de facut, mai ales ca trebuie sa te prezinti la o competitie, incearca niste comprese cu apa rece pentru a mai ceda umflatura. Sanatate si succes la competitie!

| RappaDanny a răspuns:

Cel mai bine e sa menajezi aceea zona, sa nu o prea folosesti, daca ai niste unguent care te ajuta, pentru concurs, va trbuii sa rezisti si sa nu renunti, multa bafta. Sa ma anunti indiferent de rezultat. pentru ca si mie imi place, si as vrea sa merg la concurs

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@RappaDanny ok am sa te anunt.

| spike404 a răspuns:

Mergi la medic! Ar putea fi mai rau decat crezi tu.

Stai in pat. Ar fi si mai bine daca ai pune picorul cu probleme pe o perna ca sa imbunatatesti circulatia sangelui si pune comprese reci pe umflatura.

| marasimomara a răspuns:

Pune compresa cu apa de plumb se gaseste la orice farmacie