| ExtraGuji a întrebat:

Mi-am pus disjunctor de o zi și mă dor foarte tare dinții. Nu pot sa musc sau să-i ating că dor foarte tare. Am citit pe net și scria ca nu trebuie să doară. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Suna-ti medicul dentist si spune-i problema.Eu nu am purtat disjunctor, dar am purtat aparat dentar si, la fel, ma dureau dintii la inceput.In primele zile cu greu puteam manca, consumam piure si alte chestii moi.

| Continchiscontsters a răspuns:

Pai și la medicul de famili de ce nu mergi și stai cu asa dureri sora mea? Pai ce face Doamne ferește dacă te infectezi ce faci? Cu sănătatea niciodată nu-i de joaca mergi frumos la medicul de familie spune-i ce se întâmplă nu mai sta asa ca se agravează

| mi25 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Nu are ce sa caute la medicul de familie. Trebuie sa mearga la stomatologul care i-a pus dispozitivul.