| emi_8585 a întrebat:

Mi-am scos maseaua ieri si azi a fost toata ziua umflat in locul unde a fost maseaua ce sa ii fac sa se sesumflestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Foloseste gheata.

| microsedd a răspuns:

Este normal sa ti se umfle locul unde a fost maseaua, pentru a scadea umflatura poti sa pui comprese reci pe locul respectiv si eventual poti sa iei nurofen sau aspirina vreo 2 zile pana iti trece

| Vögeln a răspuns:

Pune o carpa cu apa recewinking

| CristinaLazar858 a răspuns:

Mergi la un medic stomatolog. El iti va prescrie un tratament. Sper sa te faci bine!

| Juliebelle a răspuns:

Nu trebuie sa intrii in panica. Este normal sa fie umflata. Poti sa tii gheata, dar cel mai bine e sa ingrijesti rana si sa astepti. Este ca orice alta umflatura.winking

| adda_3343 a răspuns:

Ia un antibiotichappy