| AndreeaW123 a întrebat:

Mi-am sucit gatul.Da, stiu ca suna ciudat, dar plâng de durere.Nu pot sa-l întorc absolut deloc in partea stângă. Nici sa-l tin drept.Ma doare rău.Ce as putea face ca sa diminuez durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Da, se numeste in popor "gat de lup", ca trebuie sa te intorci cu totul, sau torticolis.
Off...pacatoase sunt durerile din zona gatului!
Ia legatura cu medicul de familie si cere-i ajutorul, ai nevoie de ajutor specializat.
NU cere ajutor la farmacie, NU lua medicamente dupa recomandarile vecinilor, cunoscutilor sau rudelor!
Sanatate multa!

3 răspunsuri:
| 1cristian1990 a răspuns:

Eu zic sa iei un antiinflamator gen diclofenac, nu e cu prescriptie medicala! Sau sunt unguente la farmacie pentru dureri de genu asta, parca facea reclama la unu unguent de genu la radio sau tv! Am avut si eu odata o criz antiinflamatorie, ma dureau absolut tot corpu si mai ales dupa cap, un muschi, de cand am luat diclofenac doar o zi(antiinflamator) mi-a trecut! Nu e ceva chiar asa de grav incat sa mergi la medic! Ai dormit stramb, intr-o parte cu capul toata noatea, sau de ce? Poti incerca sa ie plante antiinflamatorii, gen, ceai verde!