| An0nimus73663 a întrebat:

Buna????.Am 13 an, aproape 14 si incep sa imi iasa " maselele de minte"iar jos, pe partea stanga fix langa locul in care trebuie sa imi iasa am o masea afectata..rau.De ieri am dureri iar azi am avut dureri groaznice, durerea parca radiaza spre ureche si in partea arcadei de sus iar jumatatea celei de jos parca e amortita dar in acelasi timp ma doare groaznic de rau.Ce as putea face macar sa ameliorez durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi la medic fiindcă măselele de minte sunt ciudate. Poate acolo nu are loc suficient sau trebuie tratată cealaltă măsea; uneori trebuie ajutată chirurgical măseaua de minte să poată ieși, deci medicul trebuie să vadă totul! Numai bine!

3 răspunsuri:
| IonelaIasmina a răspuns:

Păi dacă măseaua cea veche nu a căzut, înseamnă că cea nouă nu are loc de ea să iasă. În acest caz...eu zic să te duci la medicul stomatolog dacă vezi că nu pică cel vechi, iar stomatologul ți-l va scoate.

| DafinCatargiu a răspuns:

Vreau sa îmi mărește cu cu băiatul e prea tău