| Anonim203434433 a întrebat:

Mi-am zgariat putin o alunita, de forma rotunda. Nu a curs sange sau ceva si forma este exact ca inainte, poate doar s-a crapat putin pielea de deasupra. Poate sa se intample ceva?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

O sa iti iasa matele pe acolo

mama, chiar iti faci griji pentru o mica zgarietura din care nici sange nu a curs?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, esti in regula.

| costiceacristian200 a răspuns:

Încearcă să îți pui un bandaj!

| elizabetha23 a răspuns:

Nu.Si eu am multe alunițe și fiind neîndemânatică mi se întâmplă des să le zgârii și chestii din astea dar atâta timp cât nu am taiat.o complet e ok!

| GabrielYT a răspuns:

Nu. Atata timp cat nu ai taiat-o de tot nu patesti nimic.