| aaraboiu a întrebat:

Buna,m-am zgariat la o alunita si a curs putin sange cam cat un cerc mic,ca 'o' de la tastatura m am dat cu betadina,am auzit ca poti face cancer sau asa ceva, credeti ca am un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cele mai multe nu sunt cancerigene. Cine doreste poate sa le scoata la un spital de urgente, cu trimitere la chirurgie estetica.

| secretlove2014 a răspuns:

Daca a inceput sa se usuce fara sa se inroseasca in jurul ei foarte tare este ok, nu trebuie sa ti faci griji

| karma123 a răspuns (pentru secretlove2014):

Daca era roșu in jurul ei, cred că e bine pentru că circula sângele și procesul de vindecare merge

| oMeow a răspuns:

Bună, dacă nu ai rupt-o de tot sunt rare șansele. Cunosc o persoană cu o aluniță foarte mare. și o mai rupe din când în când fiind poziționată la talia pantalonilor. Dar nu a avut probleme.
Deci nu sunt șanse foarte mari happy