| CascavalDeRasa a întrebat:

Mi-au amortit degetele de la o mana asa, brusc. Eram pe internet si au amortit. Aproape ca nu pot sa le mai misc crying(
Ce pot face si de la ce e?
Cum pot scapa?:S

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackBoy99 a răspuns:

Daca stai mult timp pe calculator iti afecteaza inima si nu numai. Ce ar trebui sa faci este sa faci pauze cat mai des de la calculator sau sa te abtii de tot de la el daca ai bunavointa deoarece dauneaza. Asa patem si eu cand stateam prea mult asa ca nu am avut incotr-o si am lasat-o mai "moale" cu el.

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

De la o mica inflamatie a tunelului metacarpian, o sa iti treaca, dar incearca sa misti degetele si incheietura mainii mai des.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

Stai 5 minute fara sa o folosesti

| ninutzymik a răspuns:

Nustim...dc ne intrebi pe noi? big grin