| rockaholic a întrebat:

Mi-au aparut niste bubitze pe corp mici si rosiatice.
Ce ar putea insemna? vreo boala a copilariei?
Cu ce pot sa le tratez?[ eu cred ca am o alergie ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Poate fi din cauza căldurii.

| Georgiiiii a răspuns:

Da poate sa fie si o boala a copilariei gen varicela.
dar mai degraba s-ar putea sa ai alergie la anumite alimente, flori, praf, etc.
este posibil sa fie si de la caldura
eu zic sa iti dai cu niste pudra saprosan (e foarte buna)winking si daca nu iti trece sa consulti medicul dermatolog. poate fi si o inoxicatie.

| coconut_2092 a răspuns:

E foarte posibil sa fie de la caldura. Fa dusuri zilnice sa ai in permanenta pielea curata. Eventual, dupa dus, aplica si o crema de corp.

| LayLow a răspuns:

De la caldura. Ai pielea foarte sensibila si de aceea. Incearca sa te feresti de expunerea directa la razele soarelui.