| thedream a întrebat:

De cateva saptamani mi-au aparut grupari de bubite mici si rosiatice pe o singura mana cu aspect de piele de gaina( nu, nu e keratoza pilara), mai exact pe partea anterioara a antebratului, care ma mananca cateodata. Mentionez ca nu e scabie sau vreo boala de-a copilariei precum varicela sau pojar. E cineva care a avut ceva asemanator si imi poate spune ce as putea sa fac ca sa scap de ele? Voi merge si la dermatolog, dar deocamdata nu pot pentru ca voi pleca o perioada din oras si as vrea o solutie momentan. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Eu am avut si stiu ca m-am urzicat prin gradina si am avut o perioada mana plina de bubite cum spui, alt motiv nu stiu, e un fel de alergie