| Ctvd a întrebat:

Mi-e frica sa merg la analiza de sange. Stiu ca de obicei doar copiii se tem dar eu am o frica majora legata cu analiza generala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Si eu am frica asta, mai ales ca merg foarte rar si uit cum a fost ultima data. Nu trebuie sa te temi, daca asistentul/asistenta are experienta si stie sa le faca bine totul va fi ok. Eu am facut analiza la o clinica privata unde sunt doctori si asistenti pe masura, si nu am simtit nimic doar o mica mica pişcatura. Nu te uita acolo cand ti-o face si o sa fie si mai bine pentru tine. Bafta!

4 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Ti-e frica sa-ti ia sange sau ti-e frica de rezultatul analizelor? Daca ti-e frica sa-ti ia sange stai linistit ca nu doare mai deloc, e ca la vaccin, simti o mica intepatura si cam atat. Daca ti-e frica de rezultatul analizelor stai fara griji si nu te mai gandi la tot felul de boli ca mai rau iti faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Cutezătorul4k a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie frica de o analiza de sange happy o sa dureze cateva minute si nici nu vei simti acul

| Tâmpea a răspuns:

Nu e stres, calmează-te, nu ești împușcat/ă, nu e ceva terorist cu o bombă care te va omorâ, e ok,