| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica sa nu fie leucemie? durere de mijloc,dispare singura,mai simte uneori si in zona plamanilor,nu am vanatai, am pofta de mancare, durerea parca iradiaza si in abdomen mai in partinu este durere insuportabila, ba chiar foarte mica dure mi-e frica foarte frica ma duc marti sa imi fac analize sange si urina? poate fi am 16 ani si nici din neamuri nu avut probleme de genu
parca simt o durere de burta si o simt si in spate in zona coloanei la mijloc mai jos si nu e de la miscari cand ma misc nu ma doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu ai leucemie. Nu am inteles exact ce simptome ai, dar daca te doare in zona abdomenul poate fi ceva de la stomac iar daca te dor plamanii poti avea pneumonia, dar pentru aia ar trebui sa ai si alte simptome de genul tuse.
Calmeaza-te si du-te la medicul de familie, explica-i ce te deranjeaza si pe viitor incearca sa te exprimi si tu mai clar sa inteleg exact ce te supara :p

| Crucified a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, chiar nu stiu sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai parca am simtit ceva la spate de acum o luna cand am inceput cu gantere si pe urma dupa 4 zile m-am lasat si acum parca au aparut durerile iar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mijlocul ma supara si am zis ca parca se simt si in fata dar nu dar derajant sa zic

| Chaterinna a răspuns:

Atunci cand " simptomele " sunt foarte neclare si nu au nici o legatura intre ele, este foarte posibil sa fie vorba de IPOHONDRIE. Vestea buna este ca nu ai leucemie. Ok?

| violetaa20 a răspuns:

Cel mai obisnuit motiv este reprezentat de o luxatie a spatelui, adica o mica ruptura la nivelul muschilor sau ligamentelor spatelui. Ea este adesea provocata de o miscare brusca sau gresita, ori de ridicarea unui obiect greu. Totusi, de cele mai multe ori, persoanele care reclama astfel de dureri nu isi pot aminti un incident anume care sa le fi provocat.
o musculatura a spatelui prost intretinuta este o alta cauza relativ frecventa.
alte cauze ale durerii pot fi, de asemenea, tensiunea musculara sau spasmele muschilor; si ligamentele pot fi o sursa de probleme. sper sa nu fie grav.mai bine mergi la doctor si iti da un tratament ca cei de aici de pe TPU nu prea avem cu ce te ajuta ..succes si sa te faci bine!