| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
poate fi leucemie?
am niste dureri mici de spate si cand alerg ma doare umarul stang sa fie din cauza splinei marite? mie foarte frica,am si dureri mici osoase la maine dar nu mereu,nu am alte simptome,am o mica durere de cap,va rog poate sa fie sunt disperat,nu am vanatai,pofta de mancare am,nu ma simt obosit doar durerile astea si m-am gandit ca durerea de umar sa fie ca sa marit splina,va rog ajutor,am fost la doctor luni si a zis ca poate sa fie curent,pozitia cu mam dormit, dureriel sunt mai mult in zona plamanilor, dar de marti parca au aparut durerile de umar va rog mie ff frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu da cu presupusul. Fa niste analize, o hemoleucograma. Daca toti fara pofta de mancare si cu dureri de umeri sau de cap am avea leucemie, am fi cam o treime din populatie.

| Pufuh a răspuns:

Iti dau un sfat.du`te mai bine la un medic sa-ti spuna toate neregulile, ca nu te poti baza numai pe presupus.eu asta as face in locul tau! Bafta!

| Pufuh a răspuns:

Mai bine te duci la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am zis ca am pofta de mancare
si ma ingrijorat mai mult umaru stang

| anadark84 a răspuns:

Durerile articulare pot fi date de un streptococ localizat in gat. Mergi la doctor si nu te speria asa!