| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a descoperit langa ovarul drept o formatiune, de 7 cm. Ginecologul spune ca este un chist ovarian mai vechi... Mi s-a dat tratament si indicatii, iar maine ma voi duce sa fac un RMN ca sa se descopere mai bine ce este. Cine a mai avut asa ceva? Cum v-ati descurcat cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HurremSultan a răspuns:

Bună.

Eu am chist ovarian, tot pe ovarul drept din decembrie 2014, l-am descoperit la o ecografie.Era de 5 cm.
În fine, m-au mai chemat la ecografii, și in cele din urmă mi-au dat să iau anticoncepțio ale Logest 3 luni. A dat foarte puțin înapoi (4, 6).
După în urmatoarea luna m-am dus din nou la control era de 4, 3.
Iar acum, în prezent e de 3, 5.
Nu mai iau tratament, nimic.Am înțeles că dispar puțin câte puțin în timpul menstruației.

Baftã.

1 răspuns:
| Adam_Eva_1981 a răspuns:

Buna! pot doar sa iti zic ca eu nu am mai avut asa ceva si vreau sa iti urez multa sanatate. trebuie doar sa ai multa credinta in dumnezeu si sa te rogi la el si el sigur te va ajuta.