| SuperLover a întrebat:

Mi s-a inflamat gingia de deasupra maselei din stanga si ma doare cand mestec, cand ating, ma deranjeaza destul de mult. Ce sa-i fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Pune pe gingie cu un bețișor cu vată glicerină boraxată din farmacie, și durerea va ceda in citeva zile.Sanatate multă.

5 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Exista la plafar o solutie cu o mica pensulica cu care sa te dai pe gingiile inflamate. Se numeste "Planta Gingival". Incearca asa. Insa daca continua sa te deranjeze sa te duci la stomatolog pentru un control.

| Akid a răspuns:

Mergi la un dentist
winking
el stie cel mai bine

| Meli_7221 a răspuns:

Cel mai bine du-te la un stomatolog, sa nu dai in altele. Eventual o sa iti faca un detartraj (de obicei nu doare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o radiografie si mergi cu ea la primul dentist.

| Samy_9877 a răspuns:

Mergi la dentist!