| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Mi s-a umflat ceva sub piele la piciorul stang in partea interioara superioara a coapsei, nu are o culoare la nivelul pielii dar este de ceva timp si parca a crescut ca marime, cam de mărime unui vârf de deget, ma doare, dar o durere suportabila. O părere despre asta înainte de a merge la medic?
Update
S-a umflat puțin mai mult acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un coș

| dinaprilie a răspuns:

Pe romaneste ar putea fi un punct de grasime.

| dinaprilie a răspuns:

Mergi la doctor si vezi exact ce ai acolo.

| flynn01 a răspuns:

Oare e Lipom?
Simptome lipoame
Ca simptome, specialistii spun ca lipoamele sunt moi la atingere si seamana cu textura unui aluat. De asemenea, ele se misca cu usurinta, la o usoara presiune a degetelor. In general, lipoamele sunt mici.

Lipoamele au, de regula, mai putin de 5 centimetri in diametru, dar pot creste in timp. Uneori, lipoamele pot fi dureroase. Aceste tumori benigne de grasime pot fi dureroase daca cresc si daca apasa pe nervii din apropiere sau daca au in structura lor multe vase de sange. Mai rar, exista unele lipoame care pot fi mai profunde, situate mai adanc in piele, si pot fi chiar mai mari decat lipoamele obisnuite.

| MarcuMarian255 a răspuns:

Are culoarea neagra?