| Anonimusrocraft a întrebat:

Mi s-au contractat muschii(cand m-am intins in somn am sarit pe pereti de durere) acum nu mai pot calca pe picior de durere, abia stau si in pat, m-am facut cu crema, am incercat sa fac 2 3 pasi si am reusit dar parca am iesit dintr-o operatie, ceva remediu acasa ca sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei niste var ca sa remediezi peretii?

| HanszmR a răspuns:

Daca e vorba de un carcel maseaza muschii care te dor mai mult timp

| MC200 a răspuns:

Încearcă apa fierbinte cu oțet și sare. Stai 10 minute cu picioarele în apa, iar după te clătești cu apa rece. Și eu pățesc asta Câteodată.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ia si tu niste suplimente cu calciu si magneziu.

| Mefist0 a răspuns:

Ca sa iti treaca mai repede poti incerca urmatorul exercitiu: asezat pe spate in pat, intinde piciorul in care simti durerea orizontal pe suprafata patului. Dupa incearca o miscare de extensie a degetelor pana simti o durere cat de cat suportabila (dar nu te forta) apoi relaxeaza piciorul. Repeta miscare de cateva ori.

| Bizon95 a răspuns:

Aspirina, imbunatateste circulatia si ajuta
dar nu grozav