| CristiCookie a întrebat:

Salut! Am o intrebare: ati facut operatie pentru panarițiu? Daca da, cum a fost? Si eu am la degetul drept de la picior, nu e foarte grav, dă sa treaca, am cumpărat o crema recent. Nu imi e frica de acea operație sau ceva dar sunt curios. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mavni a răspuns:

Nu stiu cu ce crema iti trece. Dar e mai bine sa fie curatat chirurgical.
Eu am avut o astfel de infectie la un deget la mana.
Anestezie locala, curatat cu un fel de foarfeca. Dezinfectat si pansat. Simplu, fara dureri. Cred ca atunci cand mi-am taiat unghiile m-am taiat mai tare si mai dureros (odata din greseala) decat la operatie.