| EmaEmax a întrebat:

Mi s-au spart niste vase de sange la ochi, din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kostyx a răspuns:

Ce inseamna vase de sange? ce calibru? daca ti-au aparut niste dungulite rosii atunci ele pot fi fie de la hipertensiune, fie o iritatie... daca vasele sunt de calibru mai mare e cazul sa mergi la doctor.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cauze medicale care trebuiesc investigate--- deci, solutia este sa mergi la un control oftalmologic. Numai bine!

| EmaEmax explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! V-as da tuturor funda dar nu pot! :*

| Azµre a răspuns:

Poate fi de la curent, de la oboseala, de la tensiune sau put si simplu te-ai lovit sau frecat. Du-te la farmacie si cumpara Garasone picaturi si puneti de 2 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te-ai lovit fara sa-ti dai seama.

| Stileblue a răspuns:

Buna!
Mama a patit la fel cauzele pot fi:Oboseala, stres, lumina puternica, accidente in zona ochiului, sau altceva mai grav!
Pa, pa

| xtreme12345 a răspuns:

Mie mi se intampla cand sunt obosita

| RoBiie a răspuns:

Cred ca din cauza nervozitati
cand esti nervoasa vasele se umfla si se sparg