| MrFunky2 a întrebat:

Mi se vad venele in jurul ochilor si pe maini, cum sa fac sa nu se mai vada? Inainte nu mi se vedeau ( mai ales pe langa ochi ). Si de ce am la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Venele vizibile sunt din 2 motive: strat adipos scazut (esti slab)
Genetica.

| Dervbt a răspuns:

In legatura cu venele la maini, nu stiu cu ce te deranjeaza atata timp cat esti baiat. Ele apar in mare parte de la oboseala sau o circulatie proasta. Venele proeminente la ochi sunt de cele mai multe ori genetice, insa pot aparea si din cauza oboselii, lipsuri in organism, de exemplu magneziu, vitamine etc.