| mrxmihaix a întrebat:

Este normal ca dupa fortarea muschiilor la maini sa se vada mai pronuntat venele?
funda!

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Salut!
Este normal, deoarece aunci cand depui efort ti-se intind muschii si inima pompeaza mult sange. Din acest motiv, venele sunt foarte solicitate si ies in evidenta.

Pa, pa!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Se numeste "pompare" si nu e doar la maini

| alexs99 a răspuns:

Da,este perfect normal pentru ca inima pompeaza mai mult sange.

| Deliα a răspuns:

Este cat se poate de normal

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Da este foarte normal deoarece muschii se intind si se umfla iar sangele care trece prin vene este oarecum inghesuit iar venele devin mai proeminente.

| Veleno1 a răspuns:

Da,nu exista muschi dezvoltat fara o vascularizare buna.

| NotForKiids a răspuns:

Da,este ceva normal. Mi se intampla si mie foarte des. inseamna ca muschii tai sunt in dezvoltare.