| Teodor168 a întrebat:

Micii/Ceafa de porc, mă rog, carnea, poate înrăutăți acneea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand orice poate inrautati acneea, adica orice produs alimentar daca e consumat in exces!
Deci daca nu o sa consumi carne in exces si o sa stabilesti o anumita cantitate nu se va intampla nimic cu acneea, ea nu se va agrava!

| christall a răspuns:

Nu face mai rau. Acneea apare in perioada pubertatii din cauze hormonale. Toti am trecut prin asta.

| simina96 a răspuns:

Buna! Eu sufar de acnee si de cate ori am consumat ce ai enumerat tu sau alt soi de carne nu mi-a inrautatit deloc acneea.Nu prea cred ca are nici o legatura.Mie dermatologul mi-a recomandat sa nu consum lapte de vaca deloc, acela ar contine un hormon care o agraveaza sau dulciuri in exces mai mult ciocolata.

| Piculist_Mihaela_1994 a răspuns:

Da, grăsimile adaugă la nivelul de sebum din organism.
Sănătatea vine din interior