| Teodor168 a întrebat:

Am Si eu o întrebare.
Dacă am acnee si mănânc zilnic ceva mic si dulce( maxim 30-40g format din zahăr si ciocolata), mi se poate înrăutăți acneea cu mult?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu.
Acneea se agraveaza doar daca mananci dulciuri excesiv pe zi iar 30-40g reprezinta o cantitate foarte mica de dulciuri, in concluzie nu ai de ce sa iti faci griji! happy
In primul rand o persoana daca are acnee nu inseamna ca trebuie sa zica STOP dulcelui, in cantitati mici poate incerca, cum ar fi cantitatea pe care ai mentionat-o tu!

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Greu de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de organismul tau. Unele persoane n-au nici-o reactie la dulciuri, zahar, ciocolata etc, dar am avut o prietena care dupa un baton de ciocolata ii apareau cosuri. Trebuie sa fii atent la cum reactioneaza tenul tau la anumite alimente.