| anonim_4396 a întrebat:

Moldamin doare? Pot sa iau Moldamin si Yasmin in acelasi timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine ți-a prescris Moldamin i-ai spus că iei Yasmin?
Moldaminul se administrează intramuscular, repede, doare un pic.
Mai aplică o protecție, preventiv pe perioada tratamentului.
Paza bună trece primejdia rea.
Pa, pa.

| Carena a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mi-au fost prescrise de doi medici diferiti, moldamin de un dermatolog si yasminul de un ginecolog. La cat de speriata si ametita eram, am uitat sa intreb, iar acum sa dau 50 de lei sa ma duc iar la cabinet pentru o intrebare parca nu ma indur.Nu e vorba de rolul anticonceptional, ci doar de rolul lor hormonal ( am probleme cu pielea) si nu stiu daca isi mai fac efectul. Multumesc mult pentru raspuns happy

Abh
| Abh a răspuns:

Da, Moldaminul este destul de dureros la injectare. Orice antibiotic reduce eficacitatea contraceptivelor orale, asa ca daca iei Yasmine pentru a preveni o sarcina, folositi si prezervativul.

| Esperança a răspuns:

Din cate stiu eu moldaminul doare cel mai tare... nu am luat pana acum injectii, nu stiu cum e, dar lucrul asta ar trebui sa intrebi un medic daca e bine sau nu sa iei moldamin si yasmin.

| FlorinDiablo a răspuns:

Iti spun eu ca te doare de te pisi pe tine si eu am facut cateva in fesa si 20 de minute imi paraliza piciorul