| smaranta a întrebat:

N u stiu daca numai mie mi se pare sau nu mai exista in tara asta o paine comestibila! De ceva vreme caut in tot orasul si nu este decat din aceea pufoasa, plina de E-uri, care nu are nici un gust, nu te satura si mai e si nesanatoasa. Oare de ce sunt lasati producatorii sa scoata pe piata asa ceva?
In goana asta dupa bani nu mai conteaza nimic nici chiar faptul ca ne intoxicam zilnic cu,, painea noastra cea de toate zilele". Va intreb pe voi ce-i de facut? Trebuie sa lansam un semnal de alarma cumva! Se vorbeste despre fructe, legume etc. dar despre paine nimic, si o consumam zilnic.
Ce parere aveti? De ce nu se mai face paine dupa retetele vechi, care erau renumite si peste hotare si ce se poate face pentru a stopa aceasta stare de fapt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te sustin. Inainte aduceam paine de la Craiova ori de cate ori mergeam acolo fiindca era mult mai buna decat porcaria care se vinde in Bucuresti. Acum e si aia la fel de proasta.

3 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Nu ai spus din ce localitate esti...la mine in oras se face paine foarte buna.

| ellene a răspuns:

La mine in familie nu se mai cumpara de mult paine... cea facuta in casa e de 100000 de ori mai buna ca cea de la magazin. daca nu ai timp sa faci paine sau pur si simplu nu stii, cumpara un robot de bucatarie special pentru facut paine si cozonac.sau alte chestii de genu asta...costa cam 2, 3 milioane dar o sa amortizezi tu investitia

| flori_8244 a răspuns:

Sunt de acord.In strainatate, s-ar face o petitie si ar fi boicotat produsul de proasta calitate.In Italia, Franta dar si in tari mai sarace sunt la mare cinste retetele traditionale(tin la sanatate si sunt nationalisti). Acolo exista cu adevarat asociatii de protectie a consumatorului, asociatii ale cumparatorilor si politicieni care au mai multa frica de electorat si un gram(nu foarte mare)de bun simt. Daca toleram bataia de joc, primim marfa proasta si am ajuns piata de desfacere pentru legume, fructe refuzate in Occident.