| Andreeaea19 a întrebat:

Neata tpu...am o durere de cap insuportabila, dar cel mai grav e ca mie imi este provocata nu sa am o simpla migrena si gata imi trece capu...remedii? help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Te-as sfatui sa te duci la medicul tau de familie si sa faci un set de analize, posibil sa fi anemica, racita, dar asta o sa iti spuna cu siguranta medicul tau dupa ce iti citeste analizele.

| Doub a răspuns:

Provocată de cine şi cum?

| AliGab a răspuns:

La doctor cu tine. Am vazut un documentar pe discoveri cu o fetita de vreo 13 ani care avea o durere de cap insuportabila si a durat ceva vreme pana doctorii si-au dat seama ca fata suferea de o presiune intracraniana ce nu putea fi eliberata in mod normal, decat prin anumite metode specifice. Nu esti controlata fizic asa cum crezi, ci ai putea avea o afectiune destul de grava daca durerea este insuportabila de atata vreme. Asa ca fuguta la doctorul neurolog si nu mai crede toate prostiile

| Akira88 a răspuns:

Consulta un medic specialist. daca ai migrene repetate inseamna ca ceva nu e in regula iar asta e forma prin care organismul tau exprima asta.

| Andreeaea19 explică:

Nu conteaza dar nu e de la dumnezeu durerea, vreau doar sa scap de ea!