| Laura_9657 a întrebat:

Neata TPU! Vreau sa slabeschappy, ma voi apuca din toamna de sala da as vrea sa ma las de carne si as vrea sa stiu cateva diete vegetariene, dar sa nu fie lucruri neaparat gatite.Si cam cat as putea slabi intr-o luna? Daca voi face o ora si jumatate de sala si voi tine o dieta vegetariana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ia fa un regim lacto-ovo-vegetarian, o sa iei toate proteinele necesare din lapte si oua. Dar nu strica sa mananci o data la saptamana un pic de carnita de pui sau de peste. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi cam ce ar trebui sa mananci.
Iar despre slabit, nu cred ca ai o greutate peste normal, eventual vrei sa transformi colaceii (daca ii ai) in ceva mai estetic, si pentru asta este buna sala. Fa aerobic, cred ca ar fi cel mai bine, dar cat mai este vara ai putea sa faci inot si atletism.

6 răspunsuri:
| lucib a răspuns:

O sa iti dau un raspuns scurt, dar asa fac eu si am observat ceva. Dimineata iesi pe stomacul gol sa fugi vreo 30 minute. Dupa aceea mananci ceva fiert sau o salata.Mai mananci o masa consistenta la 16:00 si atat pe aceea zi.Si inca ceva.Nu mai bea nici un fel de suc. Cel mai bine il faci tu acasa, dar fara zahar.

| fif2002 a răspuns:

1 carnea nu ingrasa (grasimea din carne da)
2 NU renunta la carne fara sa vb cu un nutritionist, stiu pe cineva care s-a imbolnavit si de vreo 2 ani incearca sa scape de boala (proteinele din carne trebuie inlocuite cu cele din plante dupa sfatul nutritionistului)
-Incearca mai bine sa renunti la carbohidrati (paine, paste etc), dulciuri, fructe (care contin mult zahar), grasimi(margarina, unt, smantana...)...

| jocuri888 a răspuns:

Du-te la tara si incearca sa tai o gainabig grin dupa aceasta experienta sigur nu vei mai manca carnelaughing Asa lasand gluma la o parte eu stiu ca cea mai buna metoda de slabit e sa te apuci de fumat

| alesaro a răspuns:

Ce te face sa crezi ca data nu mai mananci carne slabesti? Cunosc persoane vegane care sunt grase. Stii de exemplu ca nucile, care sunt surse excelente de proteine aduc cu ele foarte multe calorii? Sa fii vegana, daca este ceva ce tine de convingeri, este perfect OK, dar daca adopti acest stil de viata pentru a slabi, iti pot spune ca nu aceasta este solutia buna. Intra pe www.SlabescUsor.ro si iti pot spune mai multe. Da-mi un telefon si te pot ajuta sa slabesti usor si cu mentinere

| angipissi a răspuns:

Buna laura nu slabesti daca tii un regim strict ca te vei ingrasa mai rau in zioa in care nu mai tii dieta dar am o solutie pentru tine mananca mancarea obisnuiita dar cu moderatie si stop sucurilor acidulate fa abdomene si bafta. imi dai fundita ca nu am nici una plz aaaaaaaaaa incearca in afara carni obisnuite mananca salata din piept de pui. succes

| monica_8098 a răspuns:

Buna si eu am inceput sa ma ma ingras. nu mananc in exces, dimineata nu manc deloc dupa scoala la ora 3 mananc dar nu excesiv si seara nu mananc dupa ora sase dar tot nu slabesc,sport nu prea fac, asta recunos, cine are niste sfaturi plzz:*