| LauraGush a întrebat:

As vrea si eu va rog mult de la cunoscatori o dieta simpla si buna pentru a slabi cat mai mult intr-o luna...am 15 ani si trebuie sa slabesc clar, am 1, 70 si 61 de chile si nu vreau raspunsuri cum ar fi: la varsta ta nu ar trebui sa ti diete. va rog sa ma ajutati...multumesc anticipat :* Fundaaaa

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Http://www.dietadeslabire.com/
O ruda de-a mea a incercat-o si este foarte buna, te asigur:)

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poţi slăbi şi fără o dietă strictă numai că trebuie să respecţi altceva. Să ai trei mese pe zi, la ore fixe în fiecare zi să mănânci la aceiaşi oră, indiferent dacă poţi sau nu poţi. Trebuie să eviţi dulciurile şi mâncarea timp fast food. Nu mânca mai târziu de 6, 7 şi încearcă ceva sport, înotul ţi-ar prinde foarte bine. Poţi face câteva abdomene seara. Baftă!

| lowfive a răspuns:

Http://prodieta.ro/......iat-rapid/
Ce scrie acolo e destul de strict, cred eu (sa mananci doar fructe o zi, doar legume alta zi, etc), dar poti sa incerci varianta in care nu trebuie sa amesteci grupele de alimente intre ele. Adica nu ai voie sa mananci carbohidrati cu carne, branza sau oua, si nici pe astea trei sa nu le amesteci intre ele. Legume sau fructe poti manca cu orice. E destul de eficienta.

| myha a răspuns:

Ziua 1
Orice fruct cu excepţia bananelor. Pepenii verzi şi galbeni au cele mai puţine calorii, dar pentru aceste produse, autohtone, mai trebuie să aşteptăm. Mănâncă doar fructe, iar la prânz încearcă o supă de legume. Hidratează-te cu ceai neîndulcit, suc de afine şi apă.

Ziua 2
Orice tip de vegetale. Mănâncă pe săturate orice vegetale conservate sau crude. Evită fasolea uscată, mazărea, porumbul şi consumă mai ales vegetale verzi (cum sunt spanacul, ştevia, urzicile etc.), pe care le poţi servi împreună cu supa de legume. La cină delectează-te cu un cartof copt cu unt. Nu mânca deloc fructe.

Ziua 3
Mănâncă oricât doreşti - supă, fructe şi vegetale - dar fără cartof copt. Dacă ai respectat dieta pe trei zile, fără trişări, vei constata că ai slăbit între 2 şi 3 kg.

Ziua 4
Banane şi lapte degresat. Mănâncă până la trei banane şi bea cât mai multă apă. Bananele au multe calorii şi hidraţi de carbon, la fel şi laptele. În această zi, organismul va avea nevoie de potasiu, hidraţi de carbon, proteine şi calciu pentru a reduce nevoia de dulciuri. Nu uita de obişnuita supă de legume!

Ziua 5
Carne de vită sau pui şi roşii. Poţi consuma 250-500 g de carne de vită şi o cutie de roşii în bulion sau până la 6 roşii proaspete. În această zi încearcă să bei 6-8 pahare de apă pentru a elimina acidul uric din organism. Completează cu supă cel puţin o dată.

Ziua 6
Carne de vită sau pui şi vegetale. Consumă cât doreşti carne de vită sau pui fără piele (fiartă sau friptă, nu prăjită) şi vegetale sau cartofi copţi. Nu uita de supa cea de toate zilele.

Ziua 7
Orez Uncle Ben’s sau orez integral, suc de fructe neîndulcit (de preferat din fructe proaspete), supă de legume şi vegetale. Mănâncă pe săturate, dar nu exagera, stomacul nu mai suportă aceleaşi presiuni. Dacă ai respectat regimul de mai sus, la sfârşitul celei de-a 7-a zile vei constata că eşti mai uşor. Dacă ai slăbit mai mult de 7 kg, întrerupe regimul 2 zile, înainte de a-l lua de la început.

Ti.am trm si mesaj:d

| MadalinaC a răspuns:

Nu mai manca prajit, nici dulciuri, nu manca dupa 6-7 seara si bea multa apa cu putina lamaie in ea, bineinteles, fara zahar. Dar mananca multe fructe, legume, salate, ciorbe altfel, risti sa te imbolnavesti si eforturile tale vor fi zadarnice. La mine a mers happy Bafta!