| dragutz600 a întrebat:

Neata! happy Vreau si eu sa va spun ca de vreo o saptamana am o problema cam ciudata: cand mananc dimineata imi vine asa o stare de greata si mananc foarte greu,iar la celelalte mese,in mare parte a timpului,mananc tot asa greu si ma satur repede! Sa fie oare de la faptul ca in ultima vreme am mancat multe dulciuri si m-am culcat tarziu si m-am trezit devreme? Eu sunt hotarat sa renunt la dulciuri ca nu mai pot, imi este foarte rau dimineata.Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa ai o problema biliara.Renunta o perioada la dulciuri si consuma alimente usoare,fara grasimi, prajeli, fast-food, iar aceasta problema va disparea in cateva zile. Daca nu trece, poti incerca un ceai de anghinare sau fa o vizita la un gastroenterolog.

| MitzaMihaii1997 a răspuns:

Nu cred ca e de la dulciuri, am avut si eu probleme cu stomacul, am fost la medic si mi-a zis sa tin un regim (fara prajeala gen cartofi prajiti, etc) si sa iau in fiecare dimineata timp de 1 saptamana Ranitidina si 2 pastile de Debridat, una dimineata dupa masa si una seara tot dupa masa, succes si vindecare rapida! happy

| Serban_Denisa_1996 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa uneori... poate mancam prea cu pofta...eu ca sa nu vomit aveam mereu un pahar de apa langa mine