| dianacuza a întrebat:

Am si eu o mica problema.De ieri am inceput sa am ameteli,dureri de burta si de stomac, greata si o stare generala de rau.Ce as putea sa am? Recunosc ca saptamana trecuta nu prea am mancat mancare ci doar dulciuri. Oare este din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gratie a răspuns:

Se poate sa fie un prim stadiu de anemie :*

7 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Am abut şi eu aceeleaşi probleme. Nu măncam. Şi mi-am facut nişte analize. Sfatul meu e să îţi faci nişte analize şi să mănanci mai sănătos.Pa,pa.

| FataAmintirilor a răspuns:

Ar putea sa fie si asta.dar ar putea sa fie si din cauza anemei ..nu ai calkiu destul..asa pateanm si eu ma ameteam si toate alea, mama m-a dus la doctaor si am luat niste vitamine..sau mai poate fi dintr-o cauza..menstruatia! numai binehappy

| dianacuza explică (pentru FataAmintirilor):

Nu,nu e din cauza mentruatiei, am avut saptamana trecuta

| FataAmintirilor a răspuns (pentru dianacuza):

Pai at..inseamna ca ai anemie. daca nu mananki sanatos. si mese consintente sau bogate in proteine. adica cat mai multe fructe si legume. si lactate! asta poate fi. dar nu is eu doctorlaughing daca te simti tot asa te-ai putea duce.

| Shukala a răspuns:

Daca saptamana trecuta ai mancat prea putina mancare si prea multe dulciuri inseamna a corpul tau are prea multe grasimi si prea putine proteine. Iti recomand sa mananci intr-o zi multe fructe si/sau legume dar nu in exces. Sper ca te-am ajutat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shukala):

Recomanzi multe fructe/legume pentru proteine?

| mariaioanatatiana07 a răspuns:

Eu cred ca ai apendicita asa mi s-a intamplat si mie si o trebuit sa fac operatie...laughing