| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine.

In ultima vreme ma simt rau.Ieri am fost in oras si am mancat pizza cu ceapa si nu prea mi-a placut-o si cand am ajuns acasa am vomitat toata pizza.

La scoala nu mai am chef de nimic, simt ca tremur si nu sunt in apele mele.

Astazi cand am venit de la scoala ma simteam somoroasa si m-am culcat. Am durmit de la 2 la 6 (4 ore) si cred ca mai durmeam mai mult daca nu ma trezea mama.

Dupa ce m-am trezit am mers sa mananc (am mancat un mar si dupa asta lapte cu cereale). Peste vreo 20 min. am fost la wc si am avut >diaree:".

Deci foarte rau ma simt.

P. S am 12 ani fara trei luni. nu mi-a venit menstruatia. oare trebuie sa imi vina? sau ce?

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Nu are nici o legatura cu menstruatia.
Poate este de la o depresie, treci printr-o perioada mai grea, sau poate e de la altceva. Oricum daca mai continui tot asa, ar fi bine sa te duci la medic.

| kitty_9672 a răspuns:

Exista dureri pre menstruale cu dureri si vomitat greti etc.du-te la medicul de familie si spune ce ai nu poti sa stai asa pana cand ajungi la spital. Poate iti va veni menstruatia dar daca inainte de mens. esti in asemenea hal atunci de fiecare data asa va fi.

| DeCe a răspuns:

Eh, trebuie sa iti vina, iti vine cand o fi vremea. Probabil treci printr-un moment mai prost si iti va trece. Dar daca o sa te simti tot rau, incearca sa iti faci un control ca niciodata nu sti ce se intampla.