| Flore a întrebat:

Nepotica mea, Alexia Maria, copilărie în ghips
Alexia are 4 ani. Până acum a „strâns" 6 operaţii şi multă suferinţă. La naştere a fost diagnosticată cu displazie luxantă de şold. Când a împlinit un an a mai primit un diagnostic: tripareză spastică. La doi ani a făcut luxaţie de şold. Apoi au început operaţiile. Prima a fost tenotomie de aductori, în noiembrie 2009. A urmat o lună de stat în ghips. Încă trei operaţii, în ianuarie 2010, una la şold şi două la tendoane. Şi încă o lună de stat în ghips. Pe 2 martie 2010 altă operaţie. De mers nu a putut merge niciodată.
Alexia Maria are nevoie de multă recuperare pentru a putea merge. Drumuri la sanatorii, kinetoterapie. Mama Alexiei, Sabina Pintea, spune că şi 1 leu îi va fi de folos. Pentru că nu mai face faţă.
Dacă puteţi şi vreţi să ajutaţi:
ING Bank – Sucursala Obregia, Bucuresti
RON: RO 48 INGB 0000 9999 0174 1488
Titular: Pintea Sabina
Contact: 0765 479 877- E-mail: sfartisabina@yahoo.com
Documentele medicale sunt pe blogul Alexiei:
http://alexiamariapintea.blogspot.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alëxąndŕą a răspuns:

M-am uitat pe blogul eu am ochi inlacrimati am ajutat tata cu 1 leu mama cu 1 leu iar eu tot de la mama din card da mi la dat mie adica ia ia bani dacolo da mi-a lasat si mie 1 jumate in cazuri de urgenta daca nu e platita lumina din astea si am donat 1 leu toate lumea de la mine din lista uni au donat 2 lei