| Hexiled a întrebat:

Niste calmante usoare care le pot lua fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce iti trebuiesc calmantele?
Ce dureri ai?

| Hexiled explică (pentru Violleta2022):

Ma simt prost cred ca sunt intr o usoara depresie, uras orasul asta uitat de lume, sunt 3 caini incurte care latra de ti vine sa te spanzuri si ai mei se cearta una doua. Am ajuns sa fiu mai fericit la scoala decat acasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hexiled):

Calmantele nu ajuta la depresie! Dar iesitul din casa si activitatile in aer liber, categoric te vor ajuta mai mult!
In plus, daca vrei sa iei ceva ce te poate ajuta, cumpara-ti de la farmacie un flacon de Magne-B6 (adica Magneziu cu vitamina B6) cate sunt specifice depresiilor usoare! Ia 2-3 tablete pe zi si in cateva zile vei fii alt om, unul mai vesel, mai linistit, mai nepasator!
Nu uita, depresiile ti le poti face singur, daca te izolezi de oameni. Te sfatuiesc sa-ti intalnesti prietenii, colegii, sa propui sa iesiti cu totii la un film, sau la o cafenea, un ras zdravan ti-ar prinde bine, ti-ar elibera endorfinele si ti-ar da o stare de buna dispozitie si de fericire.
PS. Cumpara-le si alor tai cate un flacon de Magne B6, poate au si ei nevoie! happy

| ALGator a răspuns:

Calmante de durere?

| ALGator a răspuns:

Paracetamol. Întrebă farmacista de dozaj. Citește întotdeauna prospectul înainte de a lua.

| ALGator a răspuns:

Dacă prin "calmante" înțelegi sedative, atunci nu lua de capul tău.

| almirock a răspuns:

Sedatif PC. Citeste cu atentie prospectul inainte sa le iei, totusi!

| IrisMisaki21 a răspuns:

Extrasedyl happy

| Darkangelzn a răspuns:

Pastile bazate pe extract de valeriana! Funda?

| RigbyBarosanul a răspuns:

Nurofen

| MaduBia a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la farmacie si sa ceri. Depinde foarte mult zona in care ai durerile. Mergi si intreaba la farmacie ca nu te costa nimic, oricum tot trebuie sa te duci sa cumperi happy