| Melinda_8816 a întrebat:

Niste pastile antidepresive imi spuneti va rog, daca se poate sa nu necesite retete sau altceva. sa le pot cumpara din farmacie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| simplething a răspuns:

Buna! Sincer, nu iti recomand pastile antidepresive, pentru.ca in timp pot avea efecte adverse neplacute.In tratarea depresiilor recomand in primul rand o consiliere la un psiholog si nu in ultimul rand:miscarea in aer liber, activitatile relaxante si gandirea pozitiva.
Citeste cartea Puterea extraordinara a subconstientului tau de Joseph Murphy. Sper ca te-am ajutat.Ai incredere in forta interiora, dar nu in ultimul rand in Dumnezeu.