| Alexis123bsb a întrebat:

No haideti sa va spun cat de proasta pot fi. Mi0am facut o cafea ca sa imi treaca oboseala si fiind prima data nu am stiut exact cum trebuie facuta si evident ca am pus o droaie si acum ma cam doare capul, sunt foarte agitata si imi bate inima puternic.Ce credeti ca as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suni la 112 pentru asistenta sanitara

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bea apa, incearca sa te relaxezi. Data viitoare cand esti obosita vezi ca e o solutie excelenta, naturala 100%, si care nu da gres niciodata: DORMI!

| Frank51 a răspuns:

Te intinzi pe spate cu corpul drept fara perna si te odihnesti, iti va lua cam 2-3 ore sa treaca. Am patit la fel cu cafea din automat, credeam ca lesin in alea 3-4 ore.

| Sofer a răspuns:

Îți va trece. Data viitoare fai doar cafea simpla cu zahar nu mai adaugă altceva.

| Dismally a răspuns:

Nu esti proasta, doar neexperimentata happy De acum astepti sa treaca, nu prea ai ce face. Data viitoare sa tii minte ca trebuie sa pui cam 2 lingurite de cafea la o ceasca de apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma, dacă e de la cafea va trece, linisteste te și ieși la aer. Iti va trece! Data viitoare să fii mai atentă!winking

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Cati ani ai? Daca erai obosita si n ai mai baut/facut cafea trebuia sa intrebi pe cineva.
O sa ti treaca stai linistita si bea apa ca sa i diminueze efectul.

| Protegent a răspuns:

Incearca sa stai calma, ulterior daca durerea persista ia o pastila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Protegent):

Mai bine nu mai recomanzi sa "ia o pastila" fara sa specifici ce anume, unui copil de 15 ani... ca cine stie ce ia.

| Protegent a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate
Uneori ma mai ia valul si nu raspund cum trebuie uneori happy

| Lidya1234 a răspuns:

Exercitiile de respiratie, te pot ajuta. Inspira si expira profund, de mai multe ori. Mai poti cauta pe Youtube tutoriale cu exercitii de respiratie sau de relaxare. Mi se mai intampla si mie sa-mi bata inima tare, dupa ce beau cafea si imi trece in cateva ore de la sine. Asa ca stai linistita!