| anonim_4396 a întrebat:

No servus. Întâmpin și eu o problemă mai delicată și aș dori niște sfaturi dacă se poate.
Well, long story short:
Acum 4 zile am fost la o seara de film cu niște amici, filmul fiind de groaza într-un fel. La un moment dat s-a întâmplat o crima foarte disturbing, adică un bărbat și copilul au ucis-o pe mama băiatului. So, eu mi-am luat puțin trigger și am început să am gânduri destul de urâte și destul de dese, uneori dispar, alteori nu. Deci întrebarea mea ar fi: Ce aș putea face? Am 19 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

No servus și ție! happy Ce înseamnă gânduri urâte pentru tine? De altfel, aplanează situația cu niște filme de comedie poate îți mai revii din starea asta. Distrage-ți atenția cu lucruri care te binedispun. Până la urmă a fost doar un film de groază și nu suntem așa animale încât să ne omorâm în halul ăsta și în lumea reală, așa că chill.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca un film te-a socat, gandeste-te la lumea reala si la toate crimele reale?

| sergiusergiu123 a răspuns:

Bagă-ți un deget în c͏u͏r.

| somedude a răspuns:

Întrebarea asta am văzut-o și ieri, și si-au bătut toți joc de tine =]]]