| VladuCristianCo a întrebat:

Nu am asigurare si vreau sa merg la spital in Bucuresti la un alergolog pentru analize cutanate (sa imi injecteze substante) eu am fost diagnosticat cu urticarie colinergica in colentina dar trebuie sa fac analize mai amanuntite. Ce clinica imi recomandati si care ar fi tariful.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medlife. Suna si vei afla tot

| sonya a răspuns:

Salut!

Daca nu ai asigurare la stat mai greu, adica la spital. Mergi la o clinica mai buna pe partea de alergii. Acolo va trebui sa platesti consultatia si apoi testele. Depinde de tipul testelor. Eu am facut la spitalul Babes testele Prick pe baza asigurarii de sanatate. Acestea cuprind doar testarea pentru alergenii obisnuiti. Daca vrei o paleta mai larga ai de platit mai mult. Tu cauta un dr bun si te duci dupa el. Asta e mai important decat o clinica anume. eu recomand pe Dr Camuescu si Dr Bumbacea.

Succes!

| RoCkKiD a răspuns:

Poti sa cauti pe net clinici insa vezi ca daca e una privata te costa 100-200 RON doar consultul plus vreo 200-500 RON testul ala cutanat in functie de pentru cati alergeni vrei sa te testeze.

| marinsakalu a răspuns:

Uite aici o recomandare din partea unui Doctor.
https://www.cdt-babes.ro/articole/tratamentul_urticariei_acute.php