| VladuCristianCo a întrebat:

Medicamentul hidroxizine ( atarax. etc) provoaca asa multa somnolenta? Il pot gasi in tara noastra? Diagnosticat cu urticarie colinergica si pe siteuri din afara este peste tot acest medicament la recomandate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,provoacă efecte nedorite cum e somnolența da nu precum sedativele.

| VladuCristianCo explică (pentru Donsavas):

Le pot gasi si in Romania?