| marsius a întrebat:

Nu inteleg de ce-mi amorteste buza de jos si cateodata toata barbia. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Stimate domnule Marius. Ati fost in curand la stomatolog? Vi s-a facut vreo manopera chirurgicala cum ar fi extractia de molar de minte inferior? Sau daca nu, aveti dureri la vreun dinte? Daca nu aveti nicio afectiune de cele date mai sus, atunci cel mai probabil e sa fie nevralgie de nerv Trigemen (n. V), in special ramura lui mandibulara (n.Vc). Daca aveti probleme de natura stomatologica, mergeti la un stomatolog, in caz contrar, o vizita la un neurolog va poate scapa de aceasta durere.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, dar toate sunt de competenta medicului neurolog! Du-te repede la consult! Poate fi semn chiar si de la o hemoragie cerebrala!

| cely a răspuns:

Poate fi si lipsa de calciu

| danasang a răspuns:

Consultul unui medic neurolog e foarte important. cea mai mica problema pe care ai putea-o avea este lipsa de calciu, dar nu te baza pe asta.

| nicky a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o lipsa mare de Ca. Oricum du-te la medicul de familie si el te va trimite sa-ti faci niste investigatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o durere ft mare de masea, cineva mi-a spus sa iau o gura de spirt si sa tin la acolo cateva minute, eu am luat mai multe gui am tinut mai multe minute in speranta ca ma va calma dar nu a fost asa.am urmat un tratament injectabil maseaua mi-a trecut dar dupa 5 zile buza de jos si barbia imi este amortita. dc?

Alte răspunsuri
| Marilena_Stanciu_1967 a răspuns:

Am simtit dintr_o data buzele amortite ca dupa o anestezie dentara imi puteti spune ce e! sunt cam ingrijorata am fost acum cateva zile foarte suparata am si cearcane si acum buzele. Va multumesc as dori un sfat.