| IrinaAniri a întrebat:

Nu ma simt prea bine de ceva vreme, sunt obosita toata ziua desi uneori dorm chiar 10 ore, si obosesc foarte repede, ma doare capul, etc. nu mi-a mai venit menstruatia de aproape 2 luni, si cred ca asta ar fi cauza. acum aproape trei saptamani am vazut cate va picaturi, dar doar atat... precize ca primul ciclu mi-a venit acum mai bine de jumate de an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pubertatea. Treci prin multe schimbari care te obosesc. Si nu te ingrijora, dureaza pana se regleaza happy

| Empathizer a răspuns (pentru anonim_4396):

... muffinfactory, meriti funda! Intr-adevar, pubertatea e de vina. Si aelina are dreptate, totul se normalizeaza cu timpul. Merita un vot.

| Nymeria a răspuns:

Las ca trecebig grin

| HighParadox a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa iti dea sa-ti faci analizele; te trimite la ginecologie si iti face o consultatie apoi daca e nevoie (neafland care e problema acolo) iti va face cateva analize.
(Te sfatuiesc sa mergi ca nu cumva sa se agraveze si sa te simti si mai rau).

| Flower02 a răspuns:

E posibil sa ai lipsa de calciu in sange. Sau de vitamine. E bine sa mananci, dar nu mult si nu orice. Trebuie sa mananci alimente care sa iti faca bine, sa indeplineasca raportul zilnic de vitamine si tot ce ii mai trebuie corpului.
Si eu obosesc repede. De multe ori se invarte camera cu mine sau vad in ceata sau vad negru pentru cateva clipe. Despre menstruatie nu stiu ce sa zic. Dureaza vreun an pana se regleaza in totalitate.
Dar ai vorbit cu mama ta? Mergi la un medic, el e cel mai bun ajutor.winking

| elly14 a răspuns:

Sa nu fii insarcinata tongue sau cel mai sigur este o dereglare hormonala, si este normal odata ce ai avut prima menstruatie acum 6 luni, menstruatia reglandu-se cam in 2 ani. Totusi cel mai bine ar fi sa te duci la un medic pentru linistea ta. Multa sanatate!

| aelina a răspuns:

Nu te ingrijora asta e normal pina organismul tau o sa se deprinda, la mine a fost la fel dar se normalizeaza cu timpul.Nu te intrista va fi totul bine