| PuяpℓeMusic a întrebat:

Nu mai potcrying(
Cred ca o sa mor. De azi de la 12 am zacut in pat si am vomitat. Imi vine intr-una sa vomit si ma doare capulcrying(.
Am luat pastile, dar degeaba pentru ca le-am vomitat.straight face
Ce sa fac sa-mi treaca?crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Bunasad! E posibil sa fi mancat ceva alterat si sa fi facut o toxiinfectie alimentara.Incearca ceai de menta sau sunatoare si daca simptomele persista suna-ti medicul de familie sau mergi la spital! Multa sanatate.

9 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Cati ani ai?
E probabil sa iti vina...

| raducmic a răspuns:

Dar vad ca pe net poti sta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un nene, imbracat in alb (nu-i zugrav, am vazut eu) care te poate ajuta. Se numeste MEDIC! De unde pana mea sa stie lumea care-i cauza suferintei tale? Du-te pinteso la medic! laughing

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fă-ţi un ceai de mentă mai concentrat, lasă-l să se răcească apoi ia din când în când câte o înghiţitură mică, e un antivomitiv excelent.

Răspuns utilizator avertizat
| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Buna! Sunt sigura ca ai facut toxiinfectie alimentarawinking. Si eu am patit la fel si am fost la medicwinking.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic, el poate sa iti spuna ce ai dupa ce te consulta.

| PuяpℓeMusic explică:

@raducmic: am intrat doar putin pe net si sa stii ca nu esti amuzant...

| Rosu_Cristina_1971 a răspuns:

Ganstronterita
si eu am fost asa si acum ie fiica mea
ie un virus
dureaza o zi cel mult doua.sa bei multe lichide cu saruri. putin cate putin