| anonim_4396 a întrebat:

Am mâncat ieri de la KFC, iar după vreo oră a început să mă doară burta foarte puternic și m-a ținut durerea până pe la vreo 1-2 noaptea, am luat cărbune medicinal, dar a fost cam degeaba. Acum nu mă mai doare, dar cred că mi s-a aplecat deoarece când mă gândesc la ce am mâncat ieri îmi vine să vomit și nici n-am putut să mănânc dimineață nimic în afară de 2 felii de pâine cu unt, deși eu mâncam mult. Ce sfaturi aveți? Ce aș putea face să îmi treacă starea asta? De vomitat nu mai pot deoarece s-a digerat ce am mâncat ieri deja.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai mancat otrava vezi ce patesti,e un lucru bun,eu doresc tuturor sa pateasca asta, sa vomitati pana renuntati naibi la fast food, insati termenul este diabolic fast = rahat rapid, food mancare, rahat rapid, mancarea se face acasa, se manca acasa, daca nu stii sa faci du-te cumpara mancare la caserola de la auchan costa 5 ron, dar nu otrava, si eu pateam asta mereu, folosesc chimicale la greu care dau dependenta, strica ficatul, dai in grasime la ficat, dai in ciroza, hepatita, cancer

| Sorin2k3 a răspuns (pentru RAY):

Calm down să nu-ți plesnească o venă, nici eu nu mănânc fast food de obicei, dar am fost la o activitate, iar cineva a făcut cinste cu niște mâncare de la KFC, ce era să fac sa refuz când toată lumea mânca? Și știu și eu că nu e bună, nu trebuia să explici atât, eu am cerut un sfat ca să mă simt mai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfaturi.
O zi numai ceai și apă călduță.

| Andreeush a răspuns:

Bea apă cu lămâie și nu mai mânca produse fast food.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Nu mai manca de la KFC.Mananca de la Mcdonalds ca e mai sanatos.

| Sorin2k3 a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Pui vs carne procesata si tocata de la Mc (pana si cea de pui) n-as prea crede.