| klau95 a întrebat:

Nu mai pricep nimic:) Pui pulpa piele cruda: 17g proteine.
Pui pulpa piele gatita:25g proteine.
Piept de pui crud :20g proteine
Piept de pui gatit 29g proteine
Ficat de pui crud :17g proteine
Ficat de pui fript :25 g proteine

Pana la urma de unde apar proteinele? parca cand se prajeste sau gateste se reduc multe.cine vrea sa vada de unde le-am luat uite aici:http://calorii.oneden.com/Calorii-Carne/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi se pare că, carenea gătită are mai multe proteine. Explicaţie: Când omul a început să pună carnea pe foc, şi a consumat-o, a prins inteligenţă. Cred că mai degrabă la legume s-ar pierde calorii la fierbere.

| Suta_Ciprian_1984 a răspuns:

Din cate am citit eu si am experimentat 100g piept de pui crud scade in greutate dupa gatire si ramane vreo 60 -70g piept gatit pentru ca se pierde apa si deci irebuie mai mult piept de pui crud ca sa obti 100g piept gatit! deci ca sa obti 100g piept gatit(nu ars ca se pierd proteine)ai nevoie de cam 150 g piept crud si de acolo e diferenta.happy