| Robert030 a întrebat:

Nu mai rezist! Ma culc seara la ora 22 si ma trezesc la 6:30, cand altcandva ma trezeam la 8. Sunt foarte obosit dimineata si nu mai stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Dormi suficient, sunt 8 ore si jumatate de la 22 la 6:30. Nu din cauza asta te simti obosit. Incearca sa petreci mai mult timp in aer liber, sa faci miscare in aer liber. Daca stai numai in casa sau in incinte inchise, cu aer conditionat, respiri tot timpul un aer viciat, cu un continut mai mare de dioxid de carbon, care poate provoca oboseala cronica.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu mananci bine ai anemie si din cauza aia ai stari de oboseala, faza cu iesitul afara e bine pe seara sa o iei mai serios.

| danielaxyz a răspuns:

Bea un ceai verde

| robi77 a răspuns:

Culcate mai tarziu seara ca eu ma culc si pe la 12 seara si ma scol la opt si nu mai mie somn

| Cineva54321 a răspuns:

Pe masura ce omul creste el doarme mai putin si eu dormeam 10 ore dar acum dorm 6-8