| mamiloca a întrebat:

haideti sa va spun ceva
Am 17 ani adica fara 4 luni, si de ceva timp ma culc pe la 00, si 01, maxim 02 dar nu prea am cine stie ce activitate ziua, mai mult stau la pc, afara sincer n-am ce face, am facut si miscare 2-3 luni, pentru ca mi-a recomandat doctoru atunci, pentru ca aveam o etapa proasta din cauza coca cola, adica am baut si intr-o seara m-am simtit slabit etc, dupa din 2016 prin sept pana anul asta prin ianuarie am avut probleme cu somnu adica ma trezeam de 2-3-4 ori pe noaptea si ma simteam obosit dimineata, acum cu timpul m-am facut bine, nu prea mai am treziri noaptea chiar deloc. Si da ma culc la 1-2 noaptea si ma trezesc 10-11 aMIAZA. Ce credeti? Miscare mai fac cand ma cheama mama la ea, cand am duc in oras, cand tai iarba afara la poarta. Astept raspuns, pls da-ti unul bun,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Eu zic sa te apuci de miscare, alergat, sala, apoi sa incerci sa iti faci un program regulat sa dormi 6-8 ore, ideal ar fi sa te pui la somn la 22-23 si sa te trezesti la 7-8, crede-ma te vei simti mult mai bine.

| mamiloca explică (pentru DrGoogle):

Stiu, dar zilele astea am fost prea lenes, si sunt intr-o stare nasoala rolling on the floor adica sunt racit. Apropo, vreau sa-ti zic ceva, cand stau la pc, de obicei nu mai mi s-a intamplat asta pana acum adica urechea stanga ori dreapta ori aman2, imi curge cred si ma "arde" adica nu durere si chestii simt o presiune nu stiu cum sa-ti zic. Sa fie de la tensiune? adica mai te enervezi pe un joc etchee hee dar nu-s genu, asta se intampla cand stau la pc, si tinand cont ca n-am mai intrat de cateva luni, si acum mi-am cumparat pc si mno happy

2 răspunsuri:
| mamiloca explică:

Scuzati tag ul "Sanatate" am gresit happy.
Si apropo sunt si racit de cateva zile si ma simt ca un lenes rolling on the floor