| Marinaaaaa a întrebat:

Nu mai suport.in urma cu o saptamana mi-am inceput viata sexuala, am 17 ani! De atunci am dureri la ovare, usturimi.ma deranjeaza mereu cate ceva.Ca si cum as fi racita la vezica urinara, pe langa astea am senzatia ca mereu imi vine sa urinez.Ciclul menstrual mi-a intarziat.Insa nu s-a pus problema sa am contact cu sperma, sunt 100% sigura.Atunci altceva ce poate sa fie? De la ce dureri si usturimi si de ce imi intarzie ciclul? Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai luat o infectie cu transmitere sexuala de la partenerul tau (probabil nu si-a facut chiar toate analizele necesare). Du-te urgent la un ginecolog.

| Brunetica a răspuns:

Buna! s-ar putea sa te fi iritat sau sa fi facut o infectie nu trebuie sa te speri doar sa mergi la un medic.

| mateia a răspuns:

Daca ai usturimi poate ai o infecite urinara si atunci pana ajungi la medic poti sa iei Cystinol (este foarte bun si pentru prevenirea si pentru tratarea -ca adjuvant a infectiilor urinare) iar pentru reglarea ciclului si a sindromului PMS Femicurul e perfect.
Asta am inteles si eu pe pielea mea la recomandarea unui medic foarte bun si recomand si eu de cate ori pot. Mai ales ca sunt din plante si nu au contraindicatii.

| BlackRockShooter a răspuns:

Du-te urgent la ginecolog.