| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si de cand mi-am inceput viata sexuala (cam de o luna) am avut uneori dureri in partea de jos la ovare sau vezica urinara nici nu stiu care ma doare, dar presupun ca ma dor ovarele pentru ca persista durerea mai mult in partea stanga. Insarcinata nu sunt pentru ca am facut-o protejat de fiecare data si am si verificat mereu dupa daca s-a spart prezervativul. Problema e ca atunci cand faceam sex si impingea el mai adanc simteam mereu o nevoie acuta sa fac pipi si de multe ori ma duceam la baie si chiar faceam, probabil mi s-a slabit vezica urinara ori a atins el ceva acolo chiar nu stiu. Va rog ajutati-ma! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o anexita netratata. Trebuie sa mergi urgent la ginecolog (mai ales daca cumva nu ai fost deja), fiindca durerea la contact sexual este un mare semnal de alarma, mai ales la o femeie cu risc mare de cancer de col (cum esti tu)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Situaţia/simptomele enumerate NU au legătură cu actul sexual şi nici cu o sarcină!

Cel mai probabil, este vorba de o anexită ( răceală/inflamaţie la ovare; în cazul tău, la cel stâng ).

Sau, poate fi vorba de o INFECŢIE urinară/cistită...

Mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la analize ( sumarul de urină/urocultură, PREFERABIL cu antibiogramă ) şi Trimitere la ginecolog ( pentru ecografie ovariană/pelvină sau transvaginală ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Viata sexuala de la 17 ani?
Hmm..interesant!
Iti recomand sa mergi a un consult ginecologic, posibil sa ai o anexita ceva.
Te pup!

| BlackheartQueen a răspuns:

Ar fi indicat sa faci un consult dupa inceperea vietii sexuale. Iti poti intreba ginecologul daca mai ai alte intrebari.