| dollce94 a întrebat:

Http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/buna-am-18-ani-si-mi-a m-inceput-viata-sexuala-acum-10-luni-nu-prea-am-avut-pro bleme-pina-acuma-acum-o-saptamana-am-mers/

am postat intrebarea aceasta acum citeva zile, am fost la medic, si s-a determinat ca am chist ovarian si nu stiu ce probleme cu rinichii si ca s-a observat un cheag sangvin in vezica urinara, mai am secretii de singe si am senzatia de mincarime in vagin,(ce poate fi asta)? miine ma interneaza in spital, dar intrebarea mea ar fi, afectiunile estea pe care le am, la ovare si irnichi, ar putea sa aiba legatura cu relatiile sexuale, nu vreau sa se afle ca nu sunt virgina, dar mi-e frica sa nu fie ceva care sa se transmita pe cale sexuala... va rog ajutati-ma mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce metoda de investigatie stimata doamna? nici medicul nu isi da seama daca fata mai este virgina daca aceasta are himenul elastic, va rog sa mai studiati

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Din pacate isi vor da seama ca nu esti virgina, poate ca nu vor face asa mare caz de chestia asta avand in vedere ca esti bolnava-posibil sa fie vorba de o BTS dupa simptome, ceea ce e cu adevarat grav.Multa sanatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Numai medicul isi da seama de asta si asta e confidential, asta o stiai?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i chiar asa, dupa metoda de investigatie si parintii isi pot da seama de asta; o virgina nu e consultata vaginal, deci...

| dollce94 explică (pentru anonim_4396):

Am fost externata, si nici nu a fost vorba daca sunt sau nu virgina, nici nu s-a discutat subiectul..multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru dollce94):

Sa fi iubita, multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Ce metoda de investigatie stimata doamna? nici medicul nu isi da seama daca fata mai este virgina daca aceasta are himenul elastic, va rog sa mai studiati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa ai responsabilitate acum, nu ai incotro!
Isi vor da seama ca nu mai esti fata mare laughing
Iti vor face investigatii si vei vedea.
Te pup!

| 2749764830 a răspuns:

Din cate ai spus ai 18 ani, da? Esti destul de mare nu ai 15-16 ani.

| iubitica1 a răspuns:

Succes!:*

| fastcatalin a răspuns:

Doamne fereste