| alefeno a întrebat:

Nu mi-a mai venit ciclul de o luna si sunt foarte ingrijorata. nu am nici un simptom care apare atunci cand ramai insarcinata si ultima oara cand am facut sex(acum o luna) am facut'o protejat. ce e de facut?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa faci un test de sarcina si vei vedea exact despre este vorba, daca rezultatul este negatriv inseamna ca este o intarzaiere pe baza hormonala.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca exista o mica posibilitate sa fii insarcinata chiar daca ai facut sex protejat.
Dupa ce excluzi aceasta posibilitate (eu cred totusi ca nu esti insarcinata), du-te repede (adica maine) la ginecolog. Nu mai astepta facandu-ti griji ca nu rezolvi nimic.

| stillhartu a răspuns:

Exact cum a zis si @mlm, probabil e o dereglare hormonala. Insa cel mai bine e sa faci un test de sarcina.

| mcrenma a răspuns:

Probabil ai racit. Sau nu ai ciclu regulat. Cel mai sigur fa un test de sarcina ca sa fii tu linistita.

| Grasutza a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci un test de sarcina si asa ai sa poti sa fii si tu sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna te-ai protejat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In luna ianuarie am facut sex si in ianuarie nu mi-a venit ciclul menstrual ear in februarie a venit cum si trebuia... e vorba doar de o simpla intirziere? deoare sexu` a fost protejat si etc))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu te-as sfatui sa faci un test. Dar daca spui ca ai facut-o protejat...Nici mie nu mi-a venit ciclu luna trecuta...

| chr_7518 a răspuns:

Chiar daca ai facut-o protejat nu prea e nici o metoda 100% cantraceptiva. Fa niste teste de sarcina totusi.

| majda a răspuns:

E posibil sa stii, cu tot cu protejare sa ramai insarcinata, vorba fetelor fa un test de sarcina sau eventual un control la ginecolog.

| alefeno explică:

Protejat adica am folosit prezervativul. si l'am si verificat apoi gen sa nu se fi spart sau ceva.