| GracielaMoreno a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstruatia de 2 luni. Ce se intampla? Mentionez ca prima menstruatie am avut-o acum 4-5 ani. Ar trebui sa ma duc la un control? Oare din cauza stresului/ programului de somn schimbat in ultima perioada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la un control ginecologic, poate ai nevoie de ceva sa ti-o regleze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...este posibil să fie și pe fond de stres. Dacă nu s-a mai întâmplat în acești ani și te îngrijorează, încearcă un control la medic.

| Anuket a răspuns:

Pe fond de stres întârzie maximum 15 zile. Mai urmărește menstruația și simptomele pe care le manifești, e de luat în calcul controlul.